KOSZYK JEST
PUSTY

Symbole w biżuterii

paź29
Sklep jubilerski z biżuterią srebrną z bursztynem

Symbole w biżuterii


Często bywa, że kupujemy biżuterię nie zwracając uwagi na to, co symbolizuje.
Sprawdź czy modne, sezonowe wzory są na pewno bezpieczne. Dowiedz się co oznaczają pozornie niewinne znaczki!

Znaki, symbole, amulety, talizmany mogą wzbudzać ciekawość choć dla niektórych są po prostu ciekawą i modną biżuterią.
Warto jednak znać ich znaczenie, ponieważ całkowicie nieświadomie możemy dać do zrozumienia, że wyznajemy określone wartości.

 

1. KLUCZ

Klucz to symbol tajemnicy. Otwierania i zamykania mocy i energii.
Pierwsze klucze w biżuterii nie były wcale ozdobami a służyły właśnie temu, by otwierać nimi tajne skrytki.
Wisiorek z kluczykiem podarowany kobiecie może oznaczać, że obdarowujący mężczyzna pragnie otworzyć nim jej serce.

2.  GWIAZDA

Gwiazda to obecnie bardzo popularny kształt, który w różnych kulturach na różne znaczenie.
Gwiaza najczęściej symbolizuje zwycięstwo, ale może też oznaczać połączenie czterech żywiołów i ducha w jedną całość.

Gwiazda jest znakiem szczęścia, nowych początków, a także opieki anioła. Dzięki jej bliskości przeszkody w dążeniu do celu znikają.
Celebrytka z motywem gwiazdki to zawsze udany prezent – nawet dla samej siebie. Taka biżuteria jest niezobowiązująca i pasuje do każdej urody. To uroczy drobiazg, który ucieszy każdą kobietę, niezależnie czy jest to mama, żona, córka, czy też przyjaciółka.

3 ZNAK NIESKOŃCZONOŚĆ (czyli 8)

Znak neskończoności symbolizuje wieczność. Ten znak jest wyrazem miłości i oddania na zawsze, ale może też oznaczać wierność danej sprawie.
Bywa dawany z myślą by druga osoba na zawsze pozostałą właśnie taka (szczególnie jeśli jest to prezent urodzinowy).

Nieskończoność symbolizuje znak "przewróconej" ósemki. W ezoteryce, także w Tarocie,
kształt leminiscate oznacza równowagę sił, nieskończoną świadomość i moc ezoteryczną.

4. SERCE

Serce jest jednym z najpopularniejszych motywów w biżuterii.
Wybór tego typu podarunku może być świetnym pomysłem na rożne okazje – zarówno dla młodych kobiet, jak i tych starszych.
Często zarzuca się, że motyw ten jest dosyć banalny, jednak nie ma prostszego i piękniejszego sposobu na wyrażenie uczuć jak właśnie biżuteria z motywem serca.
Takie ozdoby zawsze nosimy blisko ciała i przy każdym spojrzeniu przypominają nam o miłych chwilach, bogatych w miłosne wyznania.
Przekazując ukochanej naszyjnik z zawieszką w kształcie serca, nie potrzeba wiele mówić. To piękny sposób na wyznanie miłości, o której piękny przedmiot będzie przypominał.
Taka biżuteria jest ponadczasowa, a sam motyw pasuje niemal do wszystkiego. Zarówno na co dzień, jako błyskotka rozświetlająca twarz, jak i jako element wieczorowej kreacji na wielkie wyjście. To wyjątkowy gest, który możemy podarować w szczególnym dniu bądź zupełnie spontanicznie, chcąc przypomnieć o swoim oddaniu i emocjach. Taki element biżuterii jest bardzo kobiecy i pasuje wielu osobom. 

Jednak motym serca nie jest zarezerwowany jedynie dla zakochanych. To piękny symbol miłości łączącej dziecko i matkę. To w końcu pod sercem nosi się nienarodzonego potomka. Podarowanie biżuterii z motywem serca mamie pomoże wyrazić wdzięczność za trud, poświęcenie i oddanie włożone w wychowanie i kształtowanie naszego charakteru. To idealny prezent nie tylko na Dzień Matki czy imieniny. Takim sposobem możemy bez zbędnych słów pokazać, jak ważna jest dla nas pierwsza kobieta w naszym życiu. Warto zdecydować się na taki krok, zapewniając o swoich uczuciach. 

5 ŁAPACZ SNÓW
Łapacz snów chroni przed złymi snami oraz koszmarami. Nosząc go, można mieć pewność, że dzień będzie udany i nic złego się podczas niego nie wydarzy.
W końcu łapacz snów odpędza wszystkie złe moce, a przyciąga jedynie te dobre i wartościowe.

6. KONICZYNA
Symbol ten wywodzi się celtyckich wierzeń - druidzi wierzyli, że czterolistna koniczyna uchroni ich przed złem.
Naszyjnik, kolczyki czy bransoleta z czterolistną koniczyną to wspaniały prezent gwarantujący obdarowanej osobie szczęście, uśmiech losu, pomyślność, nadzieję,
radość a także sukces. Czterolistna koniczyna sprawi, że obdarowanej osobie będzie sprzyjał los, choć wcale nie musi przetrząsnąć całej łąki ;)

 

WSZYSTKIE MOTYTY BIŻUTERII ZNAJDZIESZ TUTAJ >>>

paź  29
Sellingo | sklepy internetowe