KOSZYK JEST
PUSTY

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

lut07

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

1. Jaki rozmiar ma mój ulubiony pierścionek?

Jeżeli posiadasz pierścionek, który chcesz zmierzyć samodzielnie, przyłóż pierścionek do kolejnych krążków i znajdź ten, który wielkością jest najbardziej zbliżony do rozmiaru biżuterii.

Liczba wpisana w okrąg wskazuje na rozmiar pierścionka, a znajdująca się pod nią wielkość określa jego średnicę.

 

Tabela krążków BURSZTYNLANDIA

Pobierz ten plik aby zawsze mieć go pod ręką - POBIERZ.

Uwaga! W oknie dialogowym drukarki prosimy wybrać opcję „brak skalowania” (skala 1:1).

Wskazówka -->> Jeśli mierzony pierścionek jest np. bardzo szeroki lub o fantazyjnym kształcie - wówczas trzeba się liczyć z tym, że jego rozmiar nie będzie odzwierciedlał wymiarów klasycznego pierścionka o standardowej szynie. W takiej sytuacji sugerujemy wybór rozmiaru o jeden mniejszy niż mierzonego pierścionka.

 

2. Nie wiem jaki mam rozmiar!

Jeśli w ogóle nie wiesz jaki rozmiar pierścionka powinnaś kupić, poniżej przedstawiamy Ci tabelę rozmiarów.

Zrób z nitki pętelkę i spróbuj założyć ją na palec tak, jak zakładasz obrączkę. Gdy uzyskasz odpowiedni rozmiar rozetnij pętelkę i zmierz długość nitki. Korzystając ze wzoru długość nitki/3.14 = średnica oblicz rozmiar.

Uwaga! Nie zalecamy bezpośredniego mierzenia palca suwmiarką, ponieważ palec łatwo poddaje się ściskaniu i uzyskany wynik może być mniejszy niż powinien być. Ponadto musimy pamiętać, że kostki na palcach są szersze od tych części palca, na których spoczywa pierścionek.

Jeśli pomiar wypada pomiędzy dwoma rozmiarami - wybierz mniejszy. Biżuterię łatwiej jest powiększyć niż zmniejszyć.

 

Tabela rozmiarów

Aby sprawdzić, jaki obwód ma ustalony rozmiar oraz odpowiednik w angielskiej oraz amerykańskiej skali, zapraszamy do zapoznania się z tabelą rozmiarów.tabela rozmiarów pierścionków BURSZTYNLANDIA

  

lut  07
Sellingo | sklepy internetowe