KOSZYK JEST
PUSTY

Jak dbać o biżuterię z koralem?

wrz07
Jak dbać o biżuterię z koralem

Jak dbać o biżuterię z koralem?

Masz naszyjnik lub kolczyki z koralem naturalnym? Dbaj o niego właściwie, aby swym pięknem mógł cieszyć Cię przez długie lata. Koral to szczególny klejnot. Nie jest to przecież minerał lecz część organizmu, a konkretnie rzecz ujmując – szkielet koralowców. Z tego powodu, dbanie o biżuterię z koralem nieco różni się od standardowego postępowania z biżuterią z kamieniami szlachetnymi.


Jak przechowywać biżuterię z koralem?


Przede wszystkim, koral musi być przechowywany osobno – najlepiej w pudełeczku, w którym nie będzie stykał się z inną biżuterią (może wtedy zmatowieć lub stać się porowaty). Nie wolno przechowywać go blisko źródła ciepłapoieważ jest to materiał organiczny i utrata wody może sprawić, że jego powierzchnia popęka. Mówi się, że koral lubi być noszony. Jeśli na dłuższy czas odłożymy go do szkatułki może stracić barwę i stać się poszarzały – a wtedy nie pomoże już żadne czyszczenie. Dlatego pamiętaj, by swój pierścionek z koralem zakładać przynajmniej raz w miesiącu. W drastycznych przypadkach barwę można przywrócić przez zanurzenie w wodzie utlenionej.Jak czyścić biżuterię z koralem?


Do czyszczenia biżuterii z koralem nie wolno używać alkoholu. Jedyny środek jaki można zastosować to sól kuchenna lub soda oczyszczona. Woda powinna być letnia lub zimna, a po przemyciu, koral należy dokładnie osuszyć miękką ściereczką.Koral - unikalny wytwór natury


Koral nazywany jest "kwiatem morza". Nie jest on minerałem lecz należy do świata zwierząt. Jest rodzajem obumarłego zewnętrznego szkieletu wapiennego koralowców. Koral zachwyca głównie swoją głęboką, czerwoną barwą, choć wyróżnia się także koral różowy i biały oraz biały z różowymi plamkami, a dzięki różnorodnym barwnikom może przyjmować także wiele bardziej wyrazistych odcieni. Można je spotkać np. w Morzu Południowym lub Oceanie Indyjskim. 

Koral posiada właściwości ochronne, zmniejsza stres i lęki, redukuje stany nerwowe, eliminuje panikę oraz tendencje samobójcze. Strzeże przed złą energią. Koral pomaga rozwijać wyobraźnię i intuicję, sprzyja tworzeniu wizualizacji. Sprzyja również urzeczywistnianiu wszelkich zamierzeń, a także dodaje odwagi i wzmacnia życiową witalność. Korale mają także działanie wyciszające, pomagają uspokoić zbyt rozbudzone emocje, zapobiegają zmęczeniu.

Koral czerwony jest kojarzony z romantyczną miłością, wzmacnia namiętność, kreatywność i entuzjazm, a także dodaje optymizmu. Biały koral symbolizuje miłość do natury oraz wpływa na równowagę emocjonalną. Koral różowy jest kojarzony z przyjaźnią, a także z platoniczną miłością. Koral czarny ma pochłaniać negatywną energię oraz obdarzać spokojem ducha.


Lubisz biżuterię z koralem? Sprawdź propozycje w sklepie TUTAJ.

wrz  07
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl